Sławni Polacy – jesteśmy z nich dumni.

Konkurs organizowany przez bibliotekę szkolną był przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII SP. Trwał od 1 do 15 października 2021. W konkursie brało udział 7 uczniów. Wszystkie prace uczniów można było obejrzeć na holu szkoły.

Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków. Udział w konkursie dał  możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z Polski oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków.

Komisja konkursowa przy ocenie prac brała pod uwagę zgodność z tematem, pomysłowość, włożoną pracę oraz estetykę wykonania i  zdecydowała przyznać:

I miejsce – Wiktoria Kołuda, klasa VI

II miejsce – Jan Witczak, klasa IV

III miejsce – Jakub Kuśmierski, klasa IV

Gratulujemy !!!!

Laureaci wyróżnieni otrzymają nagrody książkowe. Pozostałym uczniom dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Bibliotekarze: E. Stojanowska, N. Kuchta