BOOKCROSSING

Drogi Uczniu!

Podaruj drugie życie książce, która utknęła na Twojej półce.Jeśli więc  jesteś właścicielem książki, która dostarczyła Ci niezapomnianych wrażeń i jest jeszcze w dobrym stanie – nie skazuj jej na zapomnienie i zarastanie kurzem na półce Twojej domowej biblioteczki. Każdego dnia możesz przynieść  ją do naszej szkolnej biblioteki i uwolnić ją.

Uwalnianie książek inaczej BOOKCKROSSING – niecodzienna inicjatywa, mająca na celu zjednoczenie miłośników czytania. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat.W Polsce funkcjonuje od 2003 wzbudzając duże zainteresowanie i popularność.

O co chodzi w akcji „uwalniania książek"? Cele są proste: to popularyzacja książki i czytelnictwa nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce, przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania, poszerzanie kręgu miłośników literatury i wreszcie o dobrą zabawę.

Regulamin akcji

1.    Półka z ksiązkami  udostępnianymi  za darmo dla każdego chętnego czytelnika znajduje się na holu szkoły.

2.     Z wolnego księgozbioru można korzystać  na miejscu, w obrębie szkoły lub zabrać książki do domu.

3.     Po skończeniu lektury każdy czytelnik odkłada swój egzemplarz na miejsce.

4.     Jednorazowo można zabrać do domu   do 2 woluminów.

5.     Jeśli książka miałaby zostać z Tobą na zawsze, uzupełnij księgozbiór i przynieś w to miejsce jakąś książkę od siebie.

6.     Szanujemy się nawzajem, więc przyniesione z domu egzemplarze nie mogą być zniszczone, powinny być ciekawe i godne polecenia.

Tak więc Kochani Uczniowie nie zwlewkajce, pomóżcie bibliotece szkolnej  promować uwalnianie książek!

Weź, przeczytaj, odłóż lub zabierz ze sobą,
udostępniaj swe książki też innym osobom!