V Batalia historyczna

27 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Batali Historycznej. W tym roku po raz pierwszy konkurs ten zyskał rangę konkursu powiatowego a tegoroczny temat brzmiał „Okres napoleoński w dziejach Europy i ziem polskich (1797-1815)”. Swoją wiedzę w tym temacie sprawdzali przedstawiciele następujących szkół: Malwina Marcinkowska i Grzegorz Magdycz - Zespół Szkół w Niechlowie, Anna Chmiel i Norbert Węgrzyniak - Zespół Szkół w Irządzy, Szymon Łagoda i Marcin Kordiak - Zespół Szkół w Jemielnie, Daria Janicka i Wojciech Wiesławski - Gimnazjum nr 2 w Górze, Agata Ludwiczyńska i Tomasz Cuże - Gimnazjum nr 1 w Górze, Jakub Łopata i Marcin Morżak - Zespół Szkół w Górze oraz Maciej Skrzynecki i Mateusz Borowski - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Górze. Konkurs składał się z 2 części - eliminacji i Wielkiego Finału. Do finału wchodziły 2 drużyny, które uzyskały najwięcej punktów w rundzie eliminacyjnej. Pierwsze miejsce w eliminacjach z wynikiem 24/25 punktów zajęli uczniowie Gimnazjum w Jemielnie, dwie drużyny uzyskay wynik 22 punkty (Gimnazjum nr 2, Zespół Szkół Ogólnokształących w Górze) i one musiały stoczyć walkę o wejście do finału w dogrywce, natomiast drużyna naszego Gimnazjum uzyskała wynik 21 punktów, co dało nam ostatecznie miejsce tuż za podium. Medal był blisko... Zwycięzcami całego turnieju zostali uczniowie Gimnazjum w Jemielnie; drugie miejsce - po wygranej dogrywce, ale przegranym Wielkim Finale przypadło Gimnazjum nr 2 w Górze, trzecie miejsce - po przegranej dogrywce zajęli uczniowie ZSO w Górze. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, ponieważ komisja przygotowała pytania o wysokim stopniu trudności już w I etapie konkursu.

Konkurs konkursem a wiedza w głowach uczestników zostanie....