Pasowanie na Czytelnika uczniów kl. I

8 kwietnia 2022 roku w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika Uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pierwszym punktem uroczystości była scenka pt. „Urodziny Kopciuszka”. Wystąpiły w niej uczennice klasy VII: Karolina Woźnica, Zuzanna Szklarzewska, Wiktoria Dzioch i Antonina Michalewicz. Ze scenki uczniowie klasy I dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i  jak z nich korzystać. Następnie uczniowie przeszli test biblioteczny. Odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdzały ich znajomość bohaterów baśni, bajek i legend. Wszyscy zdali celująco!

Po takim wprowadzeniu młodzi czytelnicy w obecności swojej wychowawczyni Pani Doroty Izdebskiej oraz Pani Eweliny Stojanowskiej i Natalii Kuchta złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę otrzymali Dyplom Czytelnika oraz Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

To jeszcze nie wszystko! Uczniowie klasy I oraz ich wychowawczyni stali się autorami swojej własnej bajki. Bajka nosi tytuł: „Zaczarowany domek w lesie” i opowiada historię rodzeństwa, które wpadło w sidła złej czarownicy. Jakie będą ich losy? Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać!

N. Kuchta, E. Stojanowska

Dziękujemy za pomoc Pani Dorocie Izdebskiej, która jest autorką zdjęć w galerii oraz niezwykłego filmiku, który przenosi nas jeszcze raz w ten piękny dzień.

Dziękujemy Uczennicom klasy VII za wspaniały występ a Uczniom klasy I za ciekawość i zaangażowanie w uroczystość Pasowania na Czytelnika