Upright: Ćwiczenie uważności na zewnątrz szkoły - wsłuchiwanie się w ciało i zmysły.

UPRIGHT: Ćwiczenie uważności na zewnątrz szkoły - wsłuchiwanie się w ciało i zmysły.

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VIIIa i VIIIb pod opieką nauczycieli: p. Łukasza Ratajczaka i p. Pauliny Schult udali się na zewnątrz szkoły, aby w ramach programu UPRIGHT wsłuchać się w swoje ciała i zmysły. Jako odpowiedź na potrzeby uczniów, wybraliśmy się do lasu. Jak korzystać z wypraw do lasu aby poczuć się w pełni zrelaksowanym i odprężonym? Korzystanie z takich wypraw to niezawodny sposób na odprężenie, stres, ogromne tempo życia oraz natłok myśli. Spacery leśne odprężają i poprawiają kondycję fizyczną. Korzystanie z nich pomaga obudzić w sobie wewnętrzną radość oraz chęć do życia. To nic innego, jak zanurzanie wszystkich zmysłów w naturze. Ich istotą nie jest jedynie wędrówka przez las, ale postrzeganie go i czerpanie z niego w każdy możliwy sposób: oddychanie leśnym powietrzem, wsłuchiwanie się w szum liści, szelest wiatru, świergot ptaków. Ważne jest wyciszenie myśli, skoncentrowanie się na „tu i teraz”.

Uczniowie mogli doświadczyć na własnej skórze jak można ćwiczyć uważność za pomocą zmysłów.