„# Sprzątamy dla Polski”, „Dzień Ziemi”, „Kolory Ziemi”

W tym tygodniu, kontynuując obchody Dnia Ziemi, uczniowie i przedszkolaki wykonali piękne prace plastyczne i praktyczne z wykorzystaniem odpadów. Były to gazetki, ekologiczne zabawki i pomoce edukacyjne. Na zajęciach zawsze staramy się korzystać z dóbr recyklingu i rozwijać koncepcję zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest kształcenie postaw proekologicznych prowadzących do utrzymania równowagi w środowisku. Dlatego kolejny raz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” i wysprzątaliśmy najbliższą okolicę. Pomimo zwiększania świadomości, ludzie nadal wyrzucają śmieci i krzywdzą przyrodę.
  Każdego dnia pokazujemy  piękno otaczającego świata, a na lekcjach plastyki uczniowie uwiecznili je dodatkowo na swoich pracach. Ogłoszony konkurs szkolny „Kolory Ziemi” stał się okazją do zorganizowania wyprzedaży garażowej zbędnych dla nas rzeczy i pozyskania środków na nagrody za najlepsze pomysły. Dostrzegamy piękno otaczającego nas świata i potrzebę jego ochrony. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przeprowadzone akcje.

M. Jankowiak