JeteśMY zdolni znamy tabliczkę mnożenia 2023/2024

W Galerii Wspierania Uzdolnień pojawiła się ekspozycja związana z obchodami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia 17.112023r. Dzień ten organizują co roku wydawcy pomocy do nauki matematyki „Kart Grabowskiego”. Ideą tego dnia jest testowanie umiejętności iloczynów i ilorazów w obrębie liczby „100”. W tym roku do tego dnia przystąpili trzecioklasiści, którzy  korzystając ze wspaniałych zestawów  - „Kart Grabowskiego – Tabliczka mnożenia” poznają tabliczkę mnożenia. W ramach realizacji innowacji pn. „Królowa liczenia, to tabliczka mnożenia” uczniowie klasy trzeciej w przeddzień ŚDTM, 16.11 udali się na wycieczkę, by sprawdzić znajomość iloczynów i ilorazów wśród mieszkańców Niechlowa. Zaplanowali odwiedziny w Zakładzie Wodociągów, Gminnym Ośrodku Kultury. Gminnej Bibliotece, Przedsiębiorstwie Przemysłu Ziemniaczanego, warsztacie samochodowym p. Borowiaka, okolicznych sklepach – p. Czak oraz Chacie Polskiej, Punkcie Pocztowym, Urzędzie Gminy, Ośrodku Zdrowia. Nie ominęli pracowników naszej szkoły. Odwiedzili gabinet p. dyrektor, sekretariat, księgowość, bibliotekę, odziały przedszkolne. Podczas spaceru napotkani mieszkańcy także wzięli udział w sprawdzianie znajomości tabliczki mnożenia. Część uczniów klasy pełniła rolę asystentów (to ci, którzy jeszcze nabywają umiejętności sprawnego liczenia), część pełniła rolę egzaminatorów (to ci uczniowie, którzy znają bardzo dobrze wszystkie iloczyny). Trzecioklasiści śmiało mogą powiedzieć – jesteśmy zdolni poznajemy/znamy tabliczkę mnożenia.

Dorota Izdebska – lider wspierania uzdolnień