Drzewo talentów 2023/2024

W „Galerii wspierania uzdolnień” powstało w naszej szkole „Drzewo talentów”. Data powstania drzewa zbiegła się z obchodzonym co roku, 10 października „Dniem Drzewa”. Drzewo talentów oprócz kształtu drzewa przybrało formę edukacyjną. Umieszczono na nim informacje dotyczące talentów według koncepcji Gallupa. Koncepcja ta „opisuje talenty, jako pewne predyspozycje czy siły, które objawiają się w różnych obszarach. Definiuje talent jako: naturalnie powtarzający się wzorzec myślenia, odczuwania i reagowania, który może być produktywnie wykorzystany. Mówiąc najogólniej, talenty Gallupa opisują sposób, w jaki dana osoba myśli, działa i odczuwa. Każdy człowiek ma niepowtarzalny układ i natężenie poszczególnych talentów”. Na drzewie umieszczono w formie listków opis 10 naturalnych talentów wg. Gallupa, które uwidaczniają się najczęściej u dzieci. Można  o tym więcej znaleźć w  książce „Teraz odkryj swój silne Strony”. Oprócz opisów powyższej opisanej koncepcji w galerii znalazły się też kolorowe kropki, na których nasi uczniowie opisali już swoje talenty we wcześniejszej ekspozycji, która towarzyszyła obchodom „Między narodowego Dnia Kropki”. Realizujmy się pielęgnując swoje talenty. Cytując Henri Frederica Amiela „Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych. Robić to, co niemożliwe dla talentu – oto geniusz.”

Notatkę i zdjęcia zamieściła Dorota Izdebska  - lider wspierania uzdolnień