Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej "Salamandra"

6 czerwca 2023r uczniowie klasy III, IV i V w ramach realizacji projektu "Akademia Umiejętności" udali się na wycieczkę do Myśliborza. Niestety był to już ostatni z zaplanowanych wyjazdów.

Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” to ośrodek edukacyjny w Myśliborzu, który funkcjonuje od 1997 r. Jego celem jest wspomaganie nauczania szkolnego i akademickiego. Zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw proekologicznych przez poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego i zagrożeń jakie dla niego stwarza działalność człowieka.

W CEEiK „Salamandra” odbywają się zajęcia terenowe, laboratoryjne, warsztaty ekologiczne oraz wycieczki naukowe i krajoznawcze po terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Nasza grupa odbyła dwa warsztaty. Pierwszy dotyczył zjawiska fotosyntezy - magiczna fabryka pokarmów, na drugich warsztatach uczniowie badali chemiczne i fizyczne właściwości wody.

Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Na podsumowanie uczniowie w grupach rozwiązali krzyżówki i rebusy utrwalające zdobytą wiedzę. Każdy też otrzymał pamiątkowy ołówek, który będzie przypominał o miło spędzonym czasie na terenie ośrodka.

Poniżej fotorelacja z wyjazdu ;)

Anna Zarzycka