#Laboratoria Przyszłości- październik 2022

W październiku nasz nowy sprzęt staraliśmy się wykorzystywać na wielu zajęciach, uroczystościach, wyjazdach. Na bieżąc poznajemy nasz sprzęt. Uczymy się fotografowania oraz zgłębiamy tajniki robotyki. Aparat fotograficzny i kamerę wykorzystywaliśmy wielokrotnie. Każde wydarzenie klasowe, szkolne jest dokumentowane naszym Canonem. Do nagrań krótkich filmów wykorzystywaliśmy zakupiony statyw oraz zestaw nakamerowy.

Na zajęciach z informatyki używaliśmy laptopa oraz drukarki 3D. Poznawaliśmy sprzęt na różnych poziomach klasowych (od 6 do 8). W klasach 4 do 6 budowaliśmy z Lego Spike i Bricq. W klasie 7 z zestawu Boffin I budowaliśmy radio oraz wykrywacz kłamstw. Korzystaliśmy też z pisaków 3D oraz filamentu zakupionego w ramach projektu.

Na chemii w ramach Przyrodniczego Laboratorium wykonywaliśmy zdjęcia naszym aparatem- wykrywanie skrobi, tęcza w probówce, dryfujący barwnik, chromatografia bibułowa

Sprzęt w dużej mierze używany był na lekcjach chemii, fizyki, geografii i matematyki.

Na apelach oraz uroczystościach szkolnych używaliśmy sprzętu nagłaśniającego.

Sprawozdanie za miesiąc wrzesień przygotowała Anna Majer -koordynator szkolny Programu Laboratoria Przyszłości