Zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu „Kurs na edukację”

Przez pierwsze miesiące roku szkolnego 2019/2020 uczniowie klasy III, IV, V i VI realizowali zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu „Kurs na Edukację”. Prowadzenie dodatkowych zajęć rozwijających z języka angielskiego ma na celu uzyskanie lepszych wyników w nauce, utrwalenie wcześniej zdobytych wiadomości
w zakresie języka oraz poszerzanie wiedzy z zakresu kultury krajów anglojęzycznych. Zajęcia prowadzone są również, aby uczniowie wzbogacali się o wiedzę z zakresu słownictwa poprzez zastosowanie różnorodnych metod nauczania języków obcych.

W trakcie zajęć realizowano program, którego celem było również kształtowanie umiejętności operowania strukturami językowymi i leksykalnymi, lepsze poznanie kultury, geografii, historii i spraw życia codziennego krajów angielskojęzycznych w celu ich interpretowania
i porównywania z własną kulturą.

Uczniom szczególnie spodobało się wykorzystywanie zasobów Internetu, multimediów oraz tablicy interaktywnej do nauki języka. Z wielką chęcią śpiewali angielskie piosenki oraz tworzyli dialogi oraz przestrzenne formy pracy, które mogli wykorzystać na zajęciach tematycznych, np. przy omawianiu tematów związanych z wyglądem zewnętrznym człowieka.

P. Schult