Wyjazd do Wrocławia

Dnia 24.04.19 uczniowie starszych klas naszej szkoły uczestniczyli w interesującej wycieczce do Wrocławia w ramach realizowanego w Gminie Niechlów projektu „Edukacja inwestycją w przyszłość”.  Celem wyjazdu było rozwijanie umiejętności programowania, planowania pracy w grupie, poszerzanie wiedzy i zainteresowań uczniów poprzez zwiedzanie oraz udział w warsztatach we Wrocławskim Parku Technologicznym i Muzeum Człowieka.

Uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach o tematyce:

„Budowa kostki SOMA”, uczniowie najpierw w mniejszych grupach dwu- trzyosobowych składali sześciany z kartonów i sklejali je w wyznaczone przez prowadzącego sekwencje, a następnie kombinując na wiele sposobów ułożyli kostkę Soma oraz inne większe figury.

„Design Thinking”, uczniowie poznali twórczą metodę projektowania, tworzyli prototypy użytecznych przedmiotów, które na końcu zaprezentowali osobie prowadzącej zajęcia i pozostałym grupom.

„Ocena wieku i płci szkieletu człowieka”, uczniowie na podstawie wiedzy podanej przez prowadzącego rozpoznawali i określali cechy czaszki, na podstawie których określali płeć.

Ponadto nasi uczniowie zwiedzili wystawę ewolucji człowieka i dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat naszej anatomii i procesu mumifikacji.

M. Jankowiak