Świętowanie i kodowanie

Dzielenie się wiedzą, to rzecz szczególna, a radością z wspólnego świętowania to rzecz w jeszcze większym wymiarze. Jak może być to radość z kodowania, to rzecz nabiera podwójnego znaczenia :). 100-lecie Odzyskania Niepodległości dla WSZYSTKICH POLAKÓW jest wydarzeniem na wielka skalę, dlatego pierwszaki z SP w Niechlowie, choć dopiero niedawno stały się uczniami starały się jak tylko mogły. Przygotowania szły wielokierunkowo - muzycznie nauczyliśmy się piosenki "Jestem Polką i Polakiem i oczywiście uczyliśmy się wszystkich zwrotek hymnu, który wspólnie odśpiewaliśmy wraz z całą społecznością naszej szkoły 9.11.2018 o godz. 11.11 http://www.zsniechlow.szkolnastrona.pl/a,2501,obchody-100-lecia-odzyskania-niepodleglosci-w-zespole-szkol-w-niechlowie, plastycznie wykonaliśmy godło Polski oraz korzystaliśmy z dyktand graficznych gdzie kodowaliśmy kontur mapy Polski, flagę, kotylion i godło. Literacko - poznaliśmy legendę "O Orle Białym" w ciekawym przedstawieniu teatralnym na mała skalę wykorzystując papierowy teatrzyk kamishibai zwany także „teatrem obrazkowym” lub „teatrem narracji” umieszczonym w specjalnej, drewnianej skrzynce. http://www.zsniechlow.szkolnastrona.pl/a,2485,uczymy-sie-historii-polski. Najwięcej radości przysporzyły nam zajęcia z kodowania. Wykorzystując i kubeczki i ozoboty poznaliśmy zarys granic Polski, utrwaliliśmy wiedzę o naszych symbolach narodowych, a także dzięki specjalnym kartom dowiedzieliśmy się jak kształtowały się granice naszej ojczyzny. Ogromną radość ze wspólnego kodowania dało nam spotkanie z uczniami klasy 3 SP w Niechlowie i wspólna gra o Polsce. Dzieliliśmy się wiedzą w zakresie dawnej i teraźniejszej historii Polski. To było wspaniałe ucztowanie. Takie WSPÓLNE działania dały nam poczucie, że wokół nas jest wielu patriotów. Biało-czerwone barwy dodawały kolorytu temu wielkiemu świętowaniu i radości z niego.

wychowawca klasy I Dorota Izdebska