Zajęcia z języka angielskiego

Przez pierwsze miesiące roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klas IV-VIII oraz gimnazjum realizowali zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu „Edukacja inwestycją
w przyszłość”. Prowadzenie dodatkowych zajęć wyrównawczych ma na celu uzyskanie lepszych wyników w nauce, utrwalenie wcześniej zdobytych wiadomości w zakresie języka oraz niwelowanie deficytów wiedzy wynikających z nieznajomości struktur gramatyczno-leksykalnych i słownictwa poprzez zastosowanie różnorodnych metod nauczania języków obcych.

W trakcie zajęć realizowano program, którego celem było również kształtowanie umiejętności operowania strukturami językowymi i leksykalnymi, lepsze poznanie kultury, geografii, historii i spraw życia codziennego krajów angielskojęzycznych
w celu ich interpretowania i porównywania z własną kulturą.

Uczniom szczególnie spodobało się wykorzystywanie zasobów Internetu, multimediów oraz tablicy interaktywnej do nauki języka. Z wielką chęcią śpiewali angielskie piosenki oraz tworzyli dialogi, odgrywając przy tym scenki „z życia wzięte”.

P. Schult