Zajęcia matematyczne dla klas IV - VIII i Gim

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 w ramach projektu Edukacja inwestycją w przyszłość prowadzone były zajęcia matematyczne dla uczniów klas 4 – 8 szkoły podstawowej oraz 3 klasy gimnazjum. Uczniowie uczestniczący w zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych oraz koła matematycznego mogli rozwijać swoje zainteresowania matematyczne w innych warunkach niż lekcja.

Głównym celem prowadzonych zajęć jest rozwijanie zdolności poznawczych uczniów oraz pobudzanie ich do samodzielnego i logicznego myślenia poprzez gry matematyczne, różnego rodzaju łamigłówki umysłowe, ćwiczenia w realizacji zadań oraz ciekawostki matematyczne oraz praca z użyciem tablicy interaktywnej. Mogliśmy korzystać z ciekawych pomocy dydaktycznych otrzymanych w ramach realizowanego projektu.

Podczas zajęć uczniowie rozwijają swoje zdolności  oraz doskonalą umiejętności matematyczne. Dzięki uczestniczeniu w zajęciach poszerzają zakres wiedzy, uzupełniają niedociągnięcia oraz rozwijają twórcze myślenie. Uczniowie starają się w pełni wykorzystywać własne możliwości, są kreatywni, podejmują się nowych działań. Z dużym zaangażowaniem biorą udział w każdych zajęciach.

Natalia Kuchta