Zajęcia matematyczne dla klas V-VI

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie po raz kolejny mają okazję uczestniczyć w zajęciach matematycznych. Zajęcia prowadzone są w każdy czwartek. Są to zajęcia wyrównawcze dla klas V, jak i rozwijające zainteresowania dla klasy VI. Uczniowie chętnie rozwiązują zadania, rebusy, krzyżówki i łamigłówki matematyczne, wykorzystują również programy edukacyjne i korzystają ze stron internetowych poświęconych matematyce.

Celem zajęć jest:
1. Rozbudzanie zainteresowań matematycznych.
2. Rozwijanie uzdolnień.
3. Rozwijanie umiejętności poszukiwania różnych, nietypowych rozwiązań.
4. Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i posługiwania się językiem matematycznym.
5. Kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.
6. Kształtowanie umiejętności matematyzowania różnych problemów naukowych i praktycznych.
7. Przygotowanie uczniów do udziału w konkursach matematycznych.
8. Kształtowanie nawyków dobrej organizacji pracy, staranności i dokładności oraz konieczności stałego korygowania błędów

9. Utrwalenie przerobionego materiału i nadrabianie zaległości.

Prowadząca zajęcia

Anna Zarzycka