Programowanie w klasie V-VI

Zajęcia programowania umożliwiły dzieciom poszerzenie wiadomości z zakresu informatyki i technologii informacyjnej. Zadaniem prowadzonych zajęć było również wspomaganie uczniów w rozpoznaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań oraz stanowienie alternatywnej możliwości spędzenia czasu wolnego. Dzięki programowaniu dzieci nauczyły się rozumieć otaczający je świat i zachodzące w nim zmiany. W ramach zajęć dzieci uczyły się programowania w intuicyjnym języku Baltie, Scratchu oraz w Logomocji.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Realizacja zajęć przebiegała w przyjaznej i twórczej atmosferze. Dzieci z ochotą współpracowały między sobą i dzieliły się nabytymi umiejętnościami. Zajęcia były satysfakcjonujące zarówno dla uczniów, jak i prowadzącego.

Anna Majer