Zajęcia przyrodnicze i chemiczne w ramach projektu Edukacją Inwestycją w Przyszłość

W ciągu ostatnich trzech miesięcy roku szkolnego 2018/2019 w ramach realizacji projektu „Edukacja inwestycją w przyszłość” uczniowie klasy 8 SP i 3 Gimnazjum mogli poszerzać swoją wiedzę przyrodniczą w czasie zajęć kółka chemicznego i biologicznego. Lekcje miały na celu rozbudzanie zainteresowań uczniów, rozwijanie umiejętności działania w grupie, przygotowanie do konkursów i egzaminu. Młodzi przyrodnicy prowadzili hodowle grzybów, dokonywali obserwacji mikroskopowych, rozpoznawali drzewa występujące w Polsce, izolowali DNA. Rozszerzali swoją wiedzę z zakresu biologii komórki, biologii roślin i zwierząt. Badali m. in., jakie barwniki wytwarzają rośliny oraz jaki wpływ na organizm ma alkohol.

Niewątpliwie najbardziej lubianą częścią zajęć było samodzielne przeprowadzanie eksperymentów chemicznych, otrzymywanie tlenu, dwutlenku węgla i wykrywanie skrobi w pokarmie.

M. Jankowiak