Zajęcia z fizyki

Zajecia fizyczne w ramach programu „Edukacja inwestycją w przyszłość”

W drugim półroczu 2017/2018 zajęcia obfitowały w doświadczenia fizyczne, które jak widać nie tylko bawią – przede wszystkim uczą. Uczniowie mieli okazje skonstruować odrzutowy samochodzik, zrobić slime gluta, ciecz newtonowską, sztuczny śnieg, glicerynowe mydełka własnego pomysłu, zbadać magnesy i wiele innych , z których można było wyciągnąć wnioski

i wiedzę przydatną w życiu. Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych przyniosło pozytywne efekty w pracy dydaktycznej i wychowawczej uczniów naszej szkoły. Uczniowie czują się lepiej i pewniej na lekcjach, chętniej angażują się do podejmowania wyzwań, odpowiednia motywacja, chwalenie za najmniejsze sukcesy sprzyja osiąganiu dobrych wyników nauczania na miarę ich możliwości.

Wszystkie te doświadczenia pokazały jak ciekawa i tajemnicza jest FIZYKA.

Prowadząca zajecia:

Anna Zarzycka