Powiatowy Konkurs Recytatorski LOVE & LIEBE

W dniu 22 lutego 2013 odbyła się piąta edycja konkursu recytatorskiego Love & Liebe, organizowanego przez Gimnazjum Nr 2  im. M. Kopernika w Górze. Udział w tym konkursie to niemalże tradycja naszego gimnazjum ( poza dwoma edycjami) zawsze ktoś  w nim uczestniczył.  Prezentacje uczniów oceniała komisja w składzie: Małgorzata Urlich- Kornacka, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego we Wrocławiu oraz lektorka projektu Deutsch-Wagen-Tour koordynowanego przez Instytut Goethego w Warszawie, Maciej Kostyk, nauczyciel j. polskiego z LO w Górze, m.in. organizator ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „Adamus” i Alicja Sajdak, nauczycielka jęz. angielskiego, ekspert od emisji głosu, również z LO w Górze.  W  tym roku uczestniczkami były: Martyna Biedrzyńska, Ilona Thomas i Klaudia Sobczyk. Niestety dziewczyny wróciły na tarczy, ale niepowtarzalna atmosfera imprezy, obserwacja innych, jak zmagają  recytując  wiersze o miłości po angielsku, czy niemiecku już było niezapomnianym przeżyciem.

Ewa Małecka