MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

W Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Górze odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej składał się z dwóch etapów. Najpierw przeprowadzono część pisemną, a następnie ustną.

Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Jakubiec, Hanna Toporowicz , Wojciech Serafin i Szymon Juraszek. Po eliminacjach ustnych Wojciech Serafin zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych w grupie kl. I-IV, a Szymon Juraszek II miejsce w grupie kl. V-VIII.

Uczniowie zwiedzili również Komendę Powiatowej Straży Pożarnej, gdzie zobaczyli pojazdy ratowniczo-gaśnicze i sprzęt wykorzystywany przez strażaków podczas ich służby.

Uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni dyplomem i medalem, a zwycięzcy pucharem i nagrodą rzeczową.

Małgorzata Mizińska