Edukacja kulturalna – wycieczka uczniów klasy 3

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważna jest dla małych dzieci edukacja kulturalna. Mając na uwadze ten ważny aspekt edukacyjny i wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci, wychowawczyni klasy trzeciej zorganizowała dla swoich uczniów wycieczkę do kina w Głogowie i na warsztaty do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Trzecioklasiści obejrzeli w Multikinie film pt. „Kung Fu Panda, który niedawno wszedł na ekrany. Śledząc jego fabułę przekonali się, że przyjaciół można znaleźć w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, tak jak przytrafiło się to głównemu bohaterowi filmu, pandzie o imieniu PO zwanemu także Smoczym Wojownikiem.

Kulturalna wycieczka uczniów klasy trzeciej miała też miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie, na wystawie grafik wykonanych przez Salvadora Dali. Opowiedziała o nich i o idei nurtu surrealizmu malarka p. Joasia Kinder. Dzieci obejrzały rysunki mistrza, następnie same mogły stworzyć swoje, surrealistyczne dzieło. Była też okazja do wspólnych zdjęć z gadżetem w postaci słynnych wąsów mistrza Salvadora. Dzieci otrzymały także na pamiątkę specjalnie wydane przypinki z grafiką nawiązującą do tematyki wystawy.

Takie wspólne wyjazdy integrują i pokazują, że uczyć świata możemy się w każdym miejscu.

Dziękuję dzieciom za kulturalną, aktywną i twórczą postawę.

Dziękuje rodzicom uczniów za pomoc w organizacji wycieczki, a pani Anecie Smogur za wsparcie w opiece nad dziećmi.

Dziękuję firmie przewozowej p. Jacka Szurynowskiego za bezpieczny przewóz.

wych. klasy 3 Dorota Izdebska