Międzynarodowy Dzień Kropki w modelu edukacji STEAM

Uczniowie klasy 3 realizując zadania związane z innowacją pt. „Międzynarodowy Dzień Kropki w modelu edukacji STEAM” mieli okazję doświadczania pracy z użyciem aplikacji Quiver – 3D Coloring. Przekonali się, że dzięki niej można skanować i ożywiać specjalnie przygotowane kolorowanki. Aplikacja ta łączy technologię z tradycyjnymi kolorowankami. Uczniowie obserwowali jak aplikacja ożywia i nadaje trójwymiarowe kształty pomalowanym kredkami obrazkom. Powstały piękne kropki z okazji „Dnia Kropki”, które początkowo pomalowane przez dzieci były kołem na papierze, a przy użyciu aplikacji uzyskały trójwymiarowe kształty i stały się kulami. To było niesamowite wrażenie zobaczyć po zeskanowaniu płaskiego obrazu wirtualny trójwymiar.

Notatkę i zdjęcia przygotowała wychowawczyni klasy 3 Dorota Izdebska