Filmowa edukacja najmłodszych

Uczniowie klasy 3 już w pierwszym tygodniu nauki wybrali się wspólnie na seans filmowy do Multikina w Głogowie. Obejrzeli film pt. „ O psie, który jeździł koleją”, który jest przeniesioną we współczesne czasy opowieścią znaną z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Trzecioklasistów zachwyciła poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa. Film gwarantował niezapomniane emocje, przekładające się na wielką lekcję przyjaźni i empatii. Wycieczka do kina była okazją do integracji zespołu klasowego po wakacjach, ale też początkiem działań do omówienia pierwszej lektury w klasie trzeciej. Na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej znajdujemy artykuł pt. „ Edukacja filmowa” w którym min. czytamy …„Filmy wzmacniają skuteczność edukacji. Wprowadzają do szkoły emocje i  wgląd w rozmaite życiowe doświadczenia. Przekonują bez budzącego opór moralizowania. Z ich pomocą łatwiej podjąć rozmowy na różnorodne, nawet trudne tematy. Doświadczenie seansu filmowego może otworzyć na nową wiedzę i zainicjować trening kompetencji społeczno-emocjonalnych.” Na pewno wykorzystamy tą przestrzeń do budowania nowych sytuacji edukacyjnych.

Notatkę i zdjęcia zamieściła wychowawczyni klasy 3 Dorota Izdebska

Dziękuję uczniom za kulturę bycia i otwartość na nowe treści.

Dziękuję firmie przewozowej p. Jacka Szurynowskiego za bezpieczną podróż.

Dziękuję paniom Sylwii Małej i Anecie Smogur za pomoc w opiece nad grupą.