Niezwykła pasja Miłosza

Miłosz Atrachimowicz, uczeń klasy II naszej szkoły oprócz pasji sportowych (jest modym judoką), zbiera także karty z Pokemonami. Jego kolekcja jest całkiem spora. Zawiera ona wiele kart z postaciami z animowanych filmów o Pokemonach. Niektóre karty są dla Miłosza wyjątkowo cenne. Miłosz wie, że cała rodzina produktów Pokémon zawiera gry wideo, grę karcianą Pokémon Trading Card, animowane seriale telewizyjne, filmy, zabawki oraz wiele innych. Z ciekawostek okazuje się, że twórcą Pokemonów jest Satoshi Tajiri, który jako mały japoński chłopiec mieszkający w Machidzie, na zachodnich przedmieściach Tokio nie bawił się niczym innym tylko... robakami. Jak widać można mieć różne pasje, które mogą przerodzić się w sposób na życie. Należy dodać, że nazwa najsłynniejszego pokemona „Pikachu”  wzięła się od dźwięku „pika”. „Pika” to dźwięk, który według Japończyków wydaje iskra elektryczna. A „chu” to dźwięk wydawany przez mysz. Pikachu jest jak elektryczna mysz. Miłosz ma także zeszyt, w którym rysuje wybrane Pokemony. Na zdjęciach zobaczymy jego rysunki. Swoją pasją podzielił się z kolegami z klasy. Kolekcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród rówieśników.

Zdjęcia i notatkę przygotowała Dorota Izdebska, wychowawca klasy II i szkolny lider wspierania uzdolnień