JesteśMY zdolni - tworzymy prace w technice String ART

String Art to po polsku Sztuka Nici. Deska, gwoździe i nici – tylko tyle potrzebujesz, żeby rozpocząć tę przygodę. W tej technice uczniowie klasy II wykonali swoje projekty - obrazy bez użycia farb. Daje to wyobraźni nieskończone możliwości, bo każda praca może powstać na kilka sposobów. String Art wywodzi się z haftu matematycznego i jest znany w Polsce od wielu lat. Praca nad projektem rozpoczęła się od pokazu wykonanych przez innych artystów prac w tej technice. Potem uczniowie sami rozrysowali na deseczce swój projekt. Następnie nabijali gwoździe i „malowali” włóczką obrazy. Praca sprawiła wiele radości bowiem rzadko w szkole posługujemy się w pracy młotkiem i używamy gwoździ. Barwne prace zostały umieszczone na wystawie w Galerii Wspierania Uzdolnień.

notatkę i zdjęcia zamieściła Dorota Izdebska lider wspierania uzdolnień