Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia w 1918 roku, po 123 latach zaborów, nasz kraj odzyskał wolność. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta, nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się z tej okazji uroczysty apel. Tradycyjnie zebraliśmy się na wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, włączając się w ogólnopolską akcję pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki pod hasłem: ,,Szkoła do hymnu”.  Delegacja uczniów zapaliła przed obeliskiem symboliczny znicz, chcąc w ten sposób złożyć hołd wszystkim, którzy oddali swe życie w walce o niepodległość. Kolejne części uroczystości odbyły się w holu szkoły.  Najpierw uczniowie klas IV-VIII wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez młodzież z  klasy 8b pod kierunkiem Pani Joanny Tomaszewskiej-Rząsy. Podczas uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane wierszami oraz wzbogacone filmikiem ukazującym tragiczne koleje losu naszej Ojczyzny, co pozwoliło widzom bardziej zrozumieć tamte wydarzenia.  Następnie uczniowie klas I-III zaprezentowali przygotowane wspólnie z wychowawcami okolicznościowe prezentacje swoich umiejętności związane z tematem uroczystości.

Uczniowie oraz nauczyciele poprzez strój galowy i kotyliony przypięte nad sercem podkreślili wagę tego święta. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości, a Pani Katarzynie Kaźmierczak za piękną okolicznościową dekorację.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy wszystkim Polakom wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia i aby dla każdego z nas wolna Ojczyzna była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.

Joanna Tomaszewska- Rząsa