DZIEŃ DRZEWA

Każdego roku na początku października w naszej szkole obchodzimy Święto Drzewa. To międzynarodowa akcja sadzenia drzew, która  na stałe wpisała się w nasz kalendarz pracy. Tym razem posadziliśmy 10 drzew i krzewów. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i ósmej oraz nasze kochane przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem kopali dołki, sadzili i podlewali rośliny. Młode klony, świerki i tuje będą rosły i ozdabiały teren naszej szkoły przez długie lata. Posadziliśmy również jednego dęba, który w przyszłości będzie dawał cień dla naszych uczniów oraz schronienie i pokarm dla wielu zwierząt. Oprócz posadzenia drzew zostały wykonane kreatywne prace artystyczne pod opieką Pań: Doroty Izdebskiej, Katarzyny Kaźmierczak i Moniki Jankowiak. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych wychowanków, którzy od najmłodszych lat promują z nami postawy ekologiczne oraz chętnie podejmują różnorodne działania dla środowiska i klimatu.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Góra Śląska za wsparcie i przekazanie sadzonek oraz naszym nauczycielom: Pani Agnieszce Kużdowicz, Pani Katarzynie Ratajczak, Pani Beacie Serafin oraz Panu Bronisławowi Pospiechowi i Panu Łukaszowi Ratajczakowi za wsparcie w sadzeniu drzew

Monika Jankowiak