ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2022r.

7 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna propagująca zabawową formę uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dla uczniów akcja jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie mieli okazję do utrwalenia tabliczki mnożenia w formie zabaw. Na drzwiach do sal oraz na tablicach na holu umieszczone były plakaty i plansze z przykładami pozwalającymi na powtórzenie znajomości tabliczki mnożenia.

Podczas lekcji matematyki w klasach IV – VIII nauczyciele przeprowadzili Egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia, który polegał na rozwiązaniu 10 przykładów w bardzo krótkim czasie. Każdy uczeń, który bezbłędnie rozwiązał wszystkie przykłady, otrzymał Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Naszymi mistrzami w tym roku zostali:

Klasa IV : Antoni Malik i Oliwier Stankiewicz

Klasa V : Szymon Garczyński

Klasa VI : Amelia Szymanek

Klasa VII : Anna Kwaśnik

Klasa VIIIa: Karolina Woźnica, Oskar Kaczmarek, Oliwia Pakuła, Julia Skrzynecka

Klasa VIIIb: Szymon Getner

Podjęte w ramach projektu działania pozwoliły na powtórzenie i utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia, a przede wszystkim stanowiły okazję do nauki przez zabawę. Uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali przygotowane karty pracy, grali w karty Grabowskiego, układali piramidy matematyczne i grali w gry on-line. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili ten dzień.

Wszystkim MISTRZOM gratulujemy !!!