„Gadające obrazy” – wystawa prac Doroty Izdebskiej

Jestem w naszej szkole liderem wspierania uzdolnień. Staram się wyszukiwać i pokazywać innym talenty naszych uczniów. W galerii wspierania uzdolnień, która znajduje się na parterze naszej szkoły prezentowane są talenty plastyczne, talenty sportowe, taneczne. Można w niej obejrzeć zdjęcia i dyplomy naszych uczniów na którzy prezentują chociażby swoje pasje wędkarskie, a także hobby niesamowite, bo te które wiążą się z  hodowlą ciekawych okazów kur. W wyszukiwaniu talentów pomagają mi inni nauczyciele i to także z ich inicjatywy tworzone są ciekawe wystawy i prezentowane całej społeczności szkolnej pasje naszych uczniów.

Dziś w galerii prezentuję swoje prace. Jest to tylko część zdjęć przedstawiających cykl pt. „Gadające obrazy”. Są to zdjęcia prac wykonanych przez mnie w technice land-art. Przestawiają wykonane/ułożone z liści, gałązek, płatków, szyszek, kamieni, nasion, dyni i innych naturalnych elementów przyrodniczych ptaki. Tytuł „przyleciał” na skrzydłach ptaków, które opowiadają „naturalne” historie. Inspiracją tego projektu był też wiersz Ewy Lipskiej

Do ptaka

Mówię do ptaka:

muszę lecieć.

Ptak macha do mnie

instrukcją obsługi.

Ostatni wers tego krótkiego wiersza zainspirował mnie do opatrzenia zdjęć tzw. przepisem na ptaszka. Wymieniam przy każdym zdjęciu z czego został zrobiony. Zamieszczam też krótkie sentencje, przemyślenia, które towarzyszyły mi podczas tworzenia projektu. Zapraszam na moja wystawę, która była już także prezentowana w Miejskiej Bibliotece w Górze.

Dorota Izdebska  - szkolny lider wspierania uzdolnień