,,Legendy warszawskie” w teatrze

10 marca 2022r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami uczestniczyli w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Teatr Edukacji w Krakowie. Uczniowie poznali historię stolicy, losy syreny, bazyliszka i złotej kaczki, dowiedzieli się, skąd pochodzi herb Warszawy i zobaczyli, jak wyglądało codzienne życie mieszczan sprzed kilkuset lat. Poznali także postaci historyczne- Jana Ślązaka i Zawiszę Czarnego. Aktorzy zwrócili uwagę na to, że my-Polacy- mamy różne korzenie. Treść przedstawienia budowała poczucie wspólnoty narodowej z podkreśleniem znaczenia pojęcia tolerancji. Spektakl zawierał sceny pełne napięcia, ale także komiczne sytuacje i zaskakujące zwroty akcji. Wspaniałe kostiumy oraz gra aktorów budziły zachwyt publiczności. Do tego wykorzystano efekty świetlne, ciekawą muzykę i liczne efekty specjalne. Ten spektakl bawił i uczył, bo przecież ,,teatr jest po to, aby wszystko było inne niż dotąd…”.

wicedyrektor Halina Kuchta