SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

/Jan Paweł II/

Wojna w Ukrainie wstrząsnęła nami wszystkimi. W ostatnich dniach towarzyszą nam obawa i strach o przyszłość. Również dzieci i młodzież doświadczają nieznanych im dotąd odczuć i emocji, o których staramy się na co dzień z nimi rozmawiać.

Odpowiadając na apel władz, aktywnie włączyliśmy się w zbiórkę najniezbędniejszych rzeczy, które będą przekazane niewinnym ofiarom tej okrutnej wojny- kobietom i dzieciom uciekającym z ogarniętej wojną ojczyzny.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom, Uczniom i Pracownikom szkoły, którzy okazali swoje wielkie serca i solidarność z cierpiącymi, co potwierdza ilość przekazanych darów. Wśród nich znalazły się: pościel, koce, ręczniki, artykuły higieny osobistej, ciepłe ubrania, artykuły spożywcze oraz wiele produktów dla najmłodszych. Inicjatywa ta jest pomocą nie tylko dla potrzebujących, ale pozwala również nam- ofiarodawcom- poczuć się potrzebnym w tak  trudnych chwilach i być razem.

Liczymy na to, że Państwa serca nadal pozostaną otwarte. Nasza zbiórka trwa nadal. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą pomóc, do przynoszenia potrzebnych artykułów do pomieszczenia szkolnej stołówki.

wicedyrektor Halina Kuchta