Eliminacje gminne XXV Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik”

24 lutego 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechlowie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Pegazik". W zmaganiach uczestniczyło 9 recytatorów, którzy reprezentowali Szkołę Podstawowa w Sicinach oraz nasza szkołę. Komisja konkursowa w składzie: Michał Frąckowiak, Halina Kuchta, Joanna Skrabalak, Karolina Czak oraz Małgorzata Skała oceniała uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: ,,młodsi” to klasy IV-VI oraz ,,starsi”, czyli VII-VIII.  Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja ogłosiła wyniki.

W kategorii klas IV-VI I miejsce zajął Filip Lipiec, II miejsce zajęła Wiktoria Kołuda, a w kategorii VII-VIII I miejsce zajął Stanisław Monkiewicz, II miejsce Filip Laksander. Uczniów przygotowały nauczycielki j. polskiego: Pani Joanna Tomaszewska-Rząsa oraz Pani Halina Kuchta.

Uczniowie Ci będą reprezentowali naszą gminę na etapie powiatowym , który odbędzie się 14 marca 2022r. w Domu Kultury w Górze.

Podziękowania za udział w konkursie otrzymali pozostali uczestnicy: Dominika Ochnia, Amelia Palewicz-Sawicka, Nikolett Burdziak, Sebastian Przebieracz i Szymon Getner.

Dziękujemy Wójtowi Gminy za ufundowanie nagród dla finalistów konkursu, a Pani Dyrektor Domu Kultury w Niechlowie za miłe przyjęcie.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kwalifikacji do finału w Kłodzku.

Wicedyrektor Halina Kuchta