Zajęcia wyrównawcze z matematyki „Kurs na edukację”

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły mają okazję uczestniczyć w projekcie edukacyjnym „ Kurs na edukację”. Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizację procesu kształcenia uczniów .

Zajęcia wyrównawcze z matematyki mają na celu uzupełnianie braków jakie posiadają uczniowie, zachęcenie do nauki , zrozumienie tego co trudne i skomplikowane.

Na zajęcia uczęszcza w sumie 8 uczniów. Są to uczniowie klasy 6a i 6b. Zajęcia odbywają się w piątki , raz w tygodniu. Uczniowie pracują  indywidualnie, w parach i zespołach. Każdy na miarę swoich możliwości i w swoim tempie pracy. Każdy osiąga swoje małe sukcesy. Podczas pracy obowiązuje życzliwa atmosfera i współpraca.

Tematyka zajęć obejmuje podstawę programową, z której opanowaniem uczniowie mają  trudności.

Aby uatrakcyjnić zajęcia często wykorzystywano różne portale internetowe:www.interklasa.pl, www.matzoo.pl, www.pazyl.pl, www.gwo.pl, www.wsip.pl.

Anna Zarzycka