Zajęcia z fizyki - ”Kurs na edukację”

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły mają okazję uczestniczyć w projekcie edukacyjnym „ Kurs na edukację”. Takie zajęcia odbywają się także z fizyki. Uczestniczą w nich uczniowie klas 7 i 8. Są to dwie grupy po jednej godzinie w tygodniu.

Na początku zajęć przeprowadzona została diagnoza wstępna, która pozwoliła ustalić zakres wiedzy uczestników projektu (przeprowadzono test diagnostyczny).

Do realizacji tych zajęć stosowane były metody i formy pracy, które są zgodne z założeniami projektu. Zajęcia są przeprowadzane w formie eksperymentalnej i doświadczalnej. Uczniowie rozwiązują zadania i nabywają praktyczne umiejętności w budowaniu stanowisk do przeprowadzania doświadczeń fizycznych. W tym celu wykorzystane zostały dostępne środki , które znajdują się w sali fizycznej i pozyskane w ramach projektu pomoce dydaktyczne np.: siłomierze, elektroskopy, zestawy do budowania podstawowych obwodów elektrycznych, maszyna elektrostatyczna.

Uczniowie chętnie uczestniczą w takiego typu zajęciach, uczą się doświadczając i wyciągając wnioski.

Anna Zarzycka