Zajęcia z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych : Fizyka

Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz." – Albert Einstein

Podczas zajęć koła fizycznego wykonywaliśmy doświadczenia fizyczne, opisywaliśmy zagadnienia otaczające nas na co dzień oraz dyskutowaliśmy prawach fizycznych. Wszystko po to aby rozwijać zainteresowanie fizyką u uczniów, którzy chcą kontynuować głębsze jej poznanie.

Celem tych zajęć było:

- rozwijanie zainteresowań przedmiotem fizyka i matematyka;

- rozbudzanie i rozwijanie pasji badawczych;

- kształtowanie umiejętności projektowania oraz wykonywania eksperymentów i doświadczeń fizycznych;

Podczas zajęć uczniowie:

-kształcili umiejętność bezpiecznego przygotowania i przeprowadzenia doświadczeń fizycznych;

- zbierali dane z przeprowadzonych doświadczeń, zapisywali równania wnioski i obserwacje;

- rozwijali umiejętność rozwiązywania zadań fizycznych.

- rozwijali swoje zainteresowania matematyczne poprzez gry logiczne i zadania problemowe.

Uczniowie w ramach tych zajęć znajdowali, wykorzystywali i przetwarzali informacje fizyczne, sprawnie korzystali z dostępnych źródeł wiedzy, potrafili zaplanować swoją pracę oraz twórczo rozwiązywać problemy. Kształcili umiejętność posługiwania się językiem FIZYKI i MATEMATYKI.

Anna Zarzycka