Zajęcia matematyczne z projektu „Edukacja inwestycją w przyszłość”

W zajęciach matematycznych w ramach projektu „Edukacja inwestycją w przyszłość” brały udział chętne dzieci z klas V i VI. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu po jednej godzinie dla koła z zajęć wyrównawczych i zajęć rozwijających zainteresowania matematyczne.

Celem prowadzonych lekcji było rozwijanie zdolności poznawczych uczniów oraz pobudzanie ich do samodzielnego i logicznego myślenia poprzez zabawy, gry, ćwiczenia, różnego rodzaju łamigłówki umysłowe oraz ciekawostki matematyczne. Przygotowanie uczniów do wykorzystania wiedzy matematycznej w rozwiązywaniu problemów z zakresu różnych dziedzin kształcenia szkolnego i życia codziennego a także rozwijanie pamięci i umiejętności abstrakcyjnego myślenia, logicznego rozumowania, interpretowania informacji i analizowania danych. Poznawanie różnych strategii rozwiązywania zadań i przygotowania dzieci do konkursów matematycznych a także poprawa kompetencji kluczowych.

Podczas zajęć starałam się, aby przebiegały one w miłej atmosferze, tak, aby uczniowie nie obawiali się pytać o tematy, których nie rozumieją. Na zajęciach obowiązywała zasada: myśl i próbuj rozwiązać zadanie. Jeśli popełnisz błąd, to nic się nie stanie.

Anna Zarzycka