TRZECIAKI PROGAMUJĄ

Od września 2018 ruszyły „pełną parą” zajęcia w ramach projektu  Edukacja inwestycją w przyszłość w klasie III szkoły podstawowej. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali wszelkiego rodzaju prace związane z projektem: programowali różne roboty, odszyfrowywali dyktanda graficzne, sami generowali do nich kody, kodowali zadania ruchowe korzystając z piktogramów, kodowali za pomocą kubeczków przy użyciu maty do kodowania i wykonywali wiele innych zadań, które zawsze budziły emocje i angażowały uczniów bez reszty. Dzięki różnego rodzaju zadaniom uczniowie mogli wzbogacić swoje umiejętności i wiadomości oraz dzielić się tymi, które już zostały nabyte np. podczas wspólnych zajęć z uczniami kl. I , które wiązały się z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dzięki tym lekcjom dzieci rozwijają m.in. umiejętność logicznego myślenia, co z pewnością zaowocuje w ich przyszłym życiu.

wych. kl. 3 J. Tomaszewska- Rząsa