Zajecia z fizyki w ramach programu „Edukacja inwestycją w przyszłość”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie po raz kolejny mają okazję uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych jak i rozwijających zainteresowania z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w szczególności z fizyki. Zajęcia prowadzone są w każdy czwartek i wtorek. Są to zajęcia wyrównawcze dla klasy VII, jak i rozwijające zainteresowania dla klasy III gimnazjum.

Uczniowie rozwinęli twórcze myślenie, nauczyli się zdobywać wiedzę z różnych źródeł informacji. Wiedza fizyczna stała się dla nich bardziej zrozumiała.Prowadzenie zajęć pozalekcyjnych przyniosło pozytywne efekty w pracy dydaktycznej i wychowawczej uczniów.

Tematyka zajęć koła fizycznego obejmuje treści doświadczalne i jest przewidziana jako działanie uczniów w dużej mierze samodzielne. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i są bardzo aktywni, otwarci, utrzymują dobre kontakty ze sobą . Wyciągają trafne wnioski z przeprowadzonych doświadczeń .

Prowadząca zajęcia

Anna Zarzycka