Sarna nie jest żoną jelenia - warsztaty przyrodnicze w Nadleśnictwie Góra Śląska.

11 kwietnia 2018 r. trójka naszych finalistów XVII Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla SP kl. IV - VI "Ssaki Polski" - Aleksandra Guz kl. VI, Bartosz Bojanek kl. V i Filip Woźnica kl. V- uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych Ssaki Polski zorganizowanych przez Nadleśnictwo Góra Śląska przy współpracy z panią B. Sitnik z PCDN w Górze. Warsztaty miały na celu pogłębić wiedzę uczniów z zakresu wybranych gatunków ssaków żyjących w naszych lasach. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat sarny, jelenia, łosia, żubra, lisa, wilka, dzika, bobra, rysia oraz nietoperza, mogli usłyszeć odgłosy tych zwierząt, poznać ich życie w naturalnych warunkach, dowiedzieć się, które gatunki są zagrożone wyginięciem, poznać ciekawostki na ich temat oraz zapoznać się ze słownictwem gwary myśliwskiej. Otrzymali również ciekawe materiały, które z pewnością wykorzystają, przygotowując się do zbliżającego się etapu powiatowego konkursu przyrodniczego pod hasłem: Ssaki Polski.                Warsztaty uczniom bardzo się podobały.

Życzymy Wam, drodzy uczniowie połamania pióra i trzymamy kciuki, aby wyniki, które osiągniecie na konkursie, odpowiadały Waszym oczekiwaniom.

E. Stojanowska