Sprzątanie Świata w ZS w Niechlowie

Dnia 22 września uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się w akcję „Sprzątania Świata”. Zasygnalizowaliśmy w ten sposób jak ważne jest dla nas dobro środowiska. Naszym celem było zwiększenie świadomości i odpowiedzialności wśród mieszkańców za piękno otaczającej przyrody, bez której nie moglibyśmy żyć. Dzięki owocnej współpracy z Gminą Niechlów otrzymaliśmy worki niezbędne do podjęcia przez nas inicjatywy, za co serdecznie dziękujemy. W szkole od wielu lat staramy się prowadzić selektywną zbiórkę i recykling odpadów. Pomimo cykliczności naszych działań, worki były pełne wyrzuconych przez ludzi śmieci. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie jak i mieszkańcy będą dbać o środowisko, w którym żyją i zrozumieją powagę sytuacji, która dotyczy zanieczyszczania środowiska przez produkowane i wyrzucane do niego odpady.

M. Jankowiak