EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Uczniowie klasy czwartej przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową, który przeprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Górze asp. szt. Wojciech Karyś.

Sprawdzian z wiedzy teoretycznej odbył się na początku kwietnia. Pytania dotyczyły znaków drogowych, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz znajomości przepisów ruchu drogowego, które niezbędne są do kierowania rowerem.

Natomiast egzamin praktyczny polegał na prawidłowej technice jazdy rowerem. Zdający mieli do wykonania slalom, ósemkę, sygnalizowanie skrętu i hamowanie.

Egzamin na kartę rowerową zdali wszyscy uczniowie.

Małgorzata Mizińska