Pierwszy Dzień Wiosny połączony z Dniem Ziemi

Przepiękna pogoda, wspaniała zabawa i pozytywne emocje towarzyszyły nam 20 marca od samego rana. Tego dnia przywitaliśmy Wiosnę i poszerzyliśmy swoją wiedzę z zakresu ekologii. Uczniowie na tę okoliczność ubrani byli w kolorowe stylizacje, a klasy ozdobione zostały pięknymi dekoracjami.  Nasza szkoła nabrała barw, a wystrój klas podlegał ocenie wyjątkowej komisji. Jedną z konkurencji była gra terenowa „Tropiciel”, w której za pomocą kodów QR, ukrytych na łonie przyrody, uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, ułożoną z haseł ekologicznych i zagadnień z zakresu ochrony środowiska. Dzień Ziemi to bardzo ważna data w naszym kalendarzu. Wielokrotnie udowadniamy poprzez podejmowane w naszej szkole akcje przyrodnicze, że dbamy o naszą planetę i staramy się każdego dnia robić coś z myślą o niej i naszej przyszłości.
   Podsumowaniem tak aktywnego dnia było skonsumowanie pysznej, upieczonej kiełbaski i wręczenie symbolicznych nagród dla klas. Organizatorami uroczystości była Pani Monika Jankowiak i Pan Łukasz Ratajczak wraz z Samorządem Uczniowskim.

Autor: Monika Jankowiak