"Mój przyjaciel MIŚ" - wystawa prac na podsumowanie konkursu

Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najlepszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy w codziennym życiu dzieląc chwile radości i smutku. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów książek dla dzieci i na stałe zagościł w świecie bajek. W związku z przypadającymi 25 listopada obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś” dla uczniów klas I-III. Na konkurs wpłynęło 40 niezwykłych prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

Bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze, dlatego powołana Komisja Konkursowa postanowiła przyznać równorzędne nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Alicja Puchacz kl. III i Nadia Nawrocka kl. III
II miejsce – Marcin Jakubiec kl. I i Filip Słomczyński kl. III
III miejsce – Weronika Ciulak kl. II i Adrian Żabiński kl. III
Wyróżnienia: Nadia Gumińska kl. I i Kacper Majewski kl. III

Prace konkursowe zostały wyeksponowane na specjalnej wystawie - w Galerii Wspierania Uzdolnień. Ekspozycja została  zorganizowana wspólnie przez p. Ewelinę Stojanowską i Dorotę Izdebską. Oprócz prac konkursowych znalazły się tam jeszcze inne prace plastyczne związane tematycznie z obchodami Dnia Pluszowego Misia. Były to rozkodowane misiowe obrazki, prace powstałe w wyniku zabawy pn. "Wyturlaj misia", oraz misie - przytulanki uszyte z kocyków https://www.youtube.com/watch?v=vAz1lv-MlPU , których wykonawcami są uczniowie klasy trzeciej. Wspomnieć tez należy o tym, że na wystawie pojawiły się książki tematycznie związane z misiami. To promocja szkolnego, bibliotecznego księgozbioru. Jest co czytać. Misie to sympatyczny literacki temat.

Dodatkowo misiowej wystawie towarzyszyły miodowe niespodzianki od przedstawicieli Koła Pszczelarzy z terenu gminy Niechlów panów Henryka Marków, Edmunda Błachowicza i Jerzego Tomaszewskiego. Słoiczki z miodem bardzo pasowały do misiów. Cytując słowa z książki Alana Alexsandra Milne pt. "Kubuś Puchatek" potwierdza się fakt, że: "Dziwny jest niedźwiedzi ród, że tak bardzo lubi miód".

Należy dodać że wystawy "pilnują" duże, puszyste, pluszowe misie, które do szkoły przyniosła Nadia Nawrocka. Dziękujemy za ich wypożyczenie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za poświęcony czas oraz włożoną pracę.
Gratulujemy wrażliwości artystycznej i życzymy dalszych sukcesów.

Ewelina Stojanowska i Dorota Izdebska