Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Jak co roku, 17 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem tej akcji jest propagowanie nieco innej formy nauczania matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Aby upiększyć ten dzień uczniowie klas IV-VIII przygotowali przepiękne plakaty i gazetki ścienne, które ozdobiły naszą szkołę. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Dzień przed tym niezwykle ważnym dniem, odbył się egzamin pisemny we wszystkich klasach IV-VIII. W wyniku tego konkursu wiedzy wyłoniliśmy Mistrzów Tabliczki Mnożenia, którzy stali się Egzaminatorami. Najlepsi w rachunkach pamięciowych z tabliczki mnożenia w zakresie 100 okazali się następujący uczniowie:

KLASA IV

Aleksandra Magdycz
Szymon Juraszek
Amelia Berkowska

Nasi EGZAMINATORZY w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia egzaminowali uczniów, nauczycieli, dyrekcję, pracowników administracji i obsługi oraz gości, którzy akurat odwiedzili naszą szkołę. Każdy kto wykonał poprawnie wylosowane zadania mógł zdobyć słodkiego cukierka.
Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wiele emocji i pozwoliły przez zabawę utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia. Do zobaczenia za rok!

Koordynator akcji: Anna Zarzycka