PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Jak co roku w naszej szkole w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły. Hasło  tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA

Biblioteka szkolna w październiku przygotowała dla uczniów:
Jesienne drzewo czytelnicze-uczniowie odwiedzali bibliotekę i na liściach wpisywali tytuły książek, które skradły ich serce.
Bilet powrotny do biblioteki akcja zorganizowana dla czytelników z klas I - III.
Kiermasz książek w atrakcyjnych cenach.
Biblioteka moich marzeń - konkurs dla klas IV-VIII.
Kasdepkowe przygody, czyli ilustracja do wybranej książki Grzegorza Kasdepke - konkurs dla klas I-III. I miejsce Adam Kwaśnik kl. II, II miejsce Igor Mularczyk kl. II, III miejsce Liliana Stankiewicz kl. III, Wyróżnienie: Marcelina Zahorska kl. I, Adam Grzegorczyk kl. II. Klasy 1 - 4 miały także doskonałą okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Grzegorzem Kasdepke, dzięki uprzejmości Gminnej Bibliotece w Niechlowie.
Mistrz Pięknego Czytania- Magiczne krzesło - konkurs dla kl. IV-VIII – Poszczególne klasy reprezentowali: kl. IV – Lena Kaczmarek i Wojciech Serafin, kl. V - Magdalena Niemczyk i Michał Szymanek, kl. VI - Szymon Garczyński i Sebastian Przebieracz, kl. VII - Dominika Gołąb i Amelia Szymanek, kl. VIII - Weronika Galant i Aleksandra Magdycz. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom czytania. Jednak mistrz pięknego czytania mógł być tylko jeden i została nim uczennica klasy VII – Amelia Szymanek.
Hej, Czytelniku policz cukierki w słoiku - konkurs-zabawa. Nagrody – cukierki ze słoika (było ich 77 ) zostały rozdzielone pomiędzy osoby, które podały wynik najbardziej zbliżony do właściwego:  Radek Cieślak (76),   Norbert Klaczyński (74), Miłosz Chajdas (79) i Filip Michalski (73).

Wszystkim NASZYM CZYTELNIKOM dziękujemy za przyłączenie się do akcji  oraz życzymy czerpania wielu przyjemności płynących z czytania książek.

E. Stojanowska, A. Lewczuk