Dzień Drzewa

Dzień Drzewa to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. W tym roku uczciliśmy ten dzień spotkaniem z wyjątkowym gościem, Panią Barbarą Chrystman-Kurzawą, pracownikiem Nadleśnictwa Góra Śląska. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość podzielenia się swoją wiedzą na temat znaczenia drzew i lasów. Pani Basia przyniosła gałązki wybranych gatunków drzew i opowiedziała wiele ciekawostek na ich temat. Przedstawiła, na czym polega praca leśnika oraz jak na dzień dzisiejszy wyglądają lasy w naszym kraju.
   Drzewa, jak i całe lasy, są niezbędne do trwania życia na Ziemi, dlatego aby podkreślić ich wagę posadziliśmy symbolicznie 10 klonów. Będziemy o nie dbać i pielęgnować, aby zdobiły teren naszej szkoły oraz w przyszłości dały kojący cień w gorące dni. Bardzo dziękuję Pani Katarzynie Kaźmierczak i Pani Dorocie Izdebskiej za pomoc w przygotowaniu wystawy prac plastycznych i zielników wykonanych przez uczniów naszej szkoły, Panu Łukaszowi Ratajczakowi za pomoc w posadzeniu drzew oraz Nadleśnictwu Góra Śląska za przeprowadzenie ciekawych zajęć i przekazanie sadzonek.

Monika Jankowiak