Dzień Edukacji Narodowej

250 lat temu, 14 października 1773 roku, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Wierni tradycji - 13 października br. -  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień  Edukacji Narodowej.
    W części oficjalnej Dyrektor szkoły, p. Anna Majer, powitała zaproszonych gości, pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców, składając jednocześnie serdeczne  życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wyróżniający się pedagodzy otrzymali  Nagrody Dyrektora Szkoły: p. Joanna Tomaszewska – Rząsa, p. Paulina Schult, p. Ewelina Stojanowska, p. Anna Lewczuk, p. Dorota Izdebska, p. Anna Magdycz, p. Anna Kołata, p. Beata Mielcarek.  Nagrody te również otrzymali wszyscy pracownicy administracji i obsługi. Z ogromną przyjemnością pragniemy także poinformować, że Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymała p. Halina Kuchta za całokształt pracy dydaktyczno - wychowawczej.
   Tego dnia, z rąk p.o. Wójta Gminy Niechlów p. Michała Frąckowiaka, nauczycielki naszej szkoły: p. Anna Zarzycka i p. Ewelina Świadkiewicz, otrzymały Nagrodę Wójta.
   W pięknej akademii uczniowie klasy 7 wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, gdzie odtworzyli - słowem, gestem i grą aktorską – klimat szkolnego życia. Przekazali najlepsze życzenia, a swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu miłych wrażeń.

Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom przygotowującym oprawę artystyczną:
p. Gabrieli Mielcarek, p. Paulinie Schult oraz p. Annie Lewczuk

Za wspaniałą dekorację dziękujemy p. Katarzynie Kaźmierczak

Za czynny udział w części artystycznej podziękowania ślemy p. Jerzemu Kuchcie
oraz wszystkim uczniom klasy 7

Paulina Schult