Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy

29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Z tej okazji biblioteka szkolna gościła przedszkolne grupy Smerfów, Muminków oraz Misiów wraz z wychowawczyniami, by wspólnie zainaugurować Ogólnopolski Projekt Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy.

Podczas spotkania została przeczytana książeczka Anity Głowińskiej Kicia Kocia sprząta. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajki, a później uczestniczyły w pogadance na temat przeczytanego tekstu.  Wizyta była doskonałą okazją, aby w sposób przejrzysty i możliwie jak najprostszy pokazać dzieciom, czym jest utrzymywanie porządku i dlaczego jest ono tak ważne. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na zadawane pytania, chętnie angażowały się w przygotowane zadania. A działo się, oj działo! Dzieci odkurzały, wycierały kurze, myły okno, układały książki na regale, segregowały klocki i kredki, a także dobierały w pary porozrzucane skarpetki. Krótko mówiąc - posprzątały. Ze swoich zadań wywiązały się wyśmienicie!
      To spotkanie, zainspirowane przygodami bajkowej bohaterki, Kici Koci, upłynęło nam w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom oraz p. Agnieszce Kużdowicz, p. Annie Kołacie i p. Małgorzacie Fabijańczyk za wspólnie spędzony czas. Obiecujemy, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie z Kicią Kocią. Do zobaczenia!

Ewelina Stojanowska, Anna Lewczuk