Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Zawsze chętnie dołączamy do tej międzynarodowej akcji promującej różnorodność językową. Istnieje ponad 200 języków europejskich, a 24 z nich to języki urzędowe UE. W Europie jest około 60 języków regionalnych i języków mniejszości oraz wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.
      Wydarzenie to stwarza dodatkową okazję do zwrócenia szczególnej uwagi na edukację językową człowieka. Nauczyciele języków obcych starali się zaangażować społeczność uczniowską szkoły w działania mające na celu rozbudzanie motywacji młodzieży do nauki innych języków. Przybrało to różnorodne formy, a mianowicie: akcje informacyjne promujące wielojęzyczność, gry językowe, projekcje materiałów filmowych w oryginalnej wersji językowej, konkurs wiedzy o językach obcych, a także quizy i rozmowy o językach. Uczniowie przez ostatnie kilka dni mogli podziwiać gazetkę promującą języki na holu szkoły, a także przeczytać  informacje na plakatach rozmieszczonych w różnych częściach budynku.

Paulina Schult